dermatitidy.jpgDermatitidy

monoderma-et10-in-box.png

Silná redukce dermatitidy

Monodermá ET10

Čistý vitamín E v nejúčinnější formě (10% tokoferol a 0,3% tokotrienoly). Napomáhá redukci nežádoucích projevů různých druhů dermatitid, působí jako prevence a zároveň redukce poškození kůže vlivem UV záření...

Koupit Detail výrobku

Dermatitida představuje zánětlivá onemocnění postihující kůži. Zjednodušeně ji můžeme rozdělit na dva základní typy dle faktorů, které ji vyvolávají. Ty jsou buď vnitřní nebo vnější.
Nejtypičtějším druhem dermatitidy způsobené vnějšími faktory je tzv. kontaktní dermatitida. Její projevy vznikají v místě kontaktu pacienta s alergenem. Jedná se např. o látky obsažené v kosmetice (parfémy, parabeny či konzervanty) nebo kovové předměty, jako jsou hodinky, náušnice, prstýnky apod. Příčinou alergických reakcí na tyto předměty je nejčastěji v nich obsažený nikl. K alergickým projevům na kůži dochází rovněž po kontaktu s různými druhy trav a jinými rostlinami. Při léčbě tohoto druhu dermatitidy je proto pro pacienta nezbytné vyvarovat se známým alergenům.

Atopická a seboroická dermatitida

jsou nejznámějšími zástupci dermatitidy způsobené vnitřními faktory.
Atopický ekzém je zánět kůže daný z velké části genetikou. Objevuje se již v raném dětství, kdy jeho projevy bývají nejsilnější. Nejčastěji jsou postižena místa v podkolenních jamkách, záhybech rukou či krku a obličeji, kde je pokožka suchá, zarudlá, někdy až mokvající a velmi nepříjemně svědí. Ke zhoršování projevů dochází vlivem potravinových alergenů, jako jsou mléko, vejce či čokoláda, a také stresem či pocením. S nástupem puberty ekzém často úplně vymizí. Najdou se však i lidi, kteří s ním bojují prakticky celý život.

Seboroická dermatitida
je zánět kůže objevující se v místech se zvýšenou tvorbou mazu, jako je obličej, vlasová část hlavy, ramena a dekolt. Příčiny jejího vzniku nejsou známy, je ale spojena se zvýšenou činností mazových žláz. Nejčastěji se projevuje v období dospívání jako ohraničená zarudlá místa v oblasti kolem úst a nosu, za ušními boltci a na hlavě ve vlasové části. Tato zánětlivá místa jsou mastná, šupinatá a velmi často se olupují. Postižená místa by se měla pravidelně promazávat, aby nedošlo k popraskání kůže a k jejímu následnému mokvání. Výborně se k tomu hodí přípravky obsahující hydratující a zklidňující vitamín E jako jsou Monodermá E5 a Monodermá ET10.

Kombinací vnějších a vnitřních vlivů vzniká tzv. sluneční alergie (ekzém). Vyskytuje se nejčastěji u osob s tenkou a citlivou kůži po vystavení slunci. Její příčinou je reakce UV záření s alergeny obsaženými v kůži. Projevuje se nejprve zarudnutím pokožky a následným výsevem velkého množství pupínků v obličeji, dekoltu, na rukách a nohách, doprovázeným velmi nepříjemným svěděním. 

Příčiny vzniku

Nejčastější projevy

Dermatitidy se projevují suchostí, šupinatěním, barevnými změnami či nepříjemným svěděním, v pokročilejších stádiích tvorbou puchýřků a mokvajících míst. Mohou se vyskytovat jak lokálně (pouze na určitých místech), tak i po celém těle.

dermatitida1.jpgdermatitida3.jpgdermatitida2.jpg4.jpg5.jpg6.jpg

srdce.pngNáš tip

Zkuste detoxikaci organismu, která vede k pročištění jater. Ta jsou klíčová při vylučování nežádoucích látek z těla ven. Jejich zanesení se může projevovat právě zhoršením ekzému.