akne.jpgAkné

a15.png

Silná redukce akné

Monodermá A15

Představujeme nejúčinnější formu vitamínu A. Pomáhá při regeneraci kožních buněk a stimuluje syntézu kolagenu, který je důležitý pro udržení zdravě a mladě vypadající pokožky. Navíc redukuje jemné vrásky...

Koupit Detail výrobku

Hnisavé a zánětlivé uhry nebo jen rozšířené a zanesené póry. Akné je zánětlivý proces probíhající v ucpaném vývodu mazové žlázky. Vznikají tak bolestivé a červené pupínky, po kterých často zůstanou jizvy.

Příčiny vzniku

Nejčastější projevy

První známka zánětu, avšak ještě neviditelná je zúžený a ucpaný mazový kanálek ​s odumřelými kožními buňkami, který se postupně hromadí mazem. Uzavřený komedon není při běžném pozorování na pleti viditelný, pouze při bližším pohledu na napnutou pleť.

Z uzavřeného komeda se může stát otevřené, které je viditelné na povrchu kůže jako všeobecně známá černá tečka. Černé tečky se nejčastěji objevují v T-zóně, tj. na bradě, nose a čele.

Pokud toto otevřené komedo praskne, vylije se jeho obsah do podkoží, kde způsobí zánětlivou reakci. Zánětlivá ložiska se projevují jako známé pupínky s hnisavým nebo vodnatým obsahem. Právě vitamíny na pleť Monodermá A15 obnovují kožní buňky a redukují zánět, který způsobuje vznik akné.

akne1.jpgakne2.jpgakne3.jpg

srdce.pngNáš tip

Pleti náchylné na akné neprospívají potraviny s vysokým glykemickým indexem (tedy ty sladké), mléčné výrobky a citrusové plody. Blahodárné účinky na pleť postiženou akné má zinek. Ten se nachází například v luštěninách jako je fazole, hrášek či sója. Případně je vhodné přijímat ho i jako doplněk stravy.